Moderné trendy kúpeľní

Panelákové umakartové jadrá a kúpeľne v 40 rokov starých domoch dosluhujú. Nastáva najvyšší čas rekonštruovať kúpeľňu. Je to rozhodnutie, ktoré je na zvyšok života a veľmi dobre si ho treba premyslieť.

Pôvodným účelom kúpeľní bola hygienická očista, avšak teraz je to už miesto kde človek oddychuje, relaxuje a je to miesto vysokého komfortu.

Dôležitý je aj spôsob údržby a bezpečnosť pohybu. Tomu zodpová aj moderné vybavenie kúpeľne.

Trend čistoty a hygieny

Stále väčší a väčší dôraz sa kladie na ľahkosť a efektivitu údržby kúpeľne. Zanesené plesnivé špáry a ťažko dostupné miesta pod vaňou sú už minulosťou. Do špár a na lepenie sa používajú moderné hybridné polyméry, ktoré nahradili špárovacie hmoty, lepidlá a silikóny. Súčastne majú extrémnu odolnosť proti baktériám a pliesniam.

Moderné akrylátové vane efektívne využívajú priestor a ponúkajú vysokú úroveň pohodlia, vzhľadom na malý priestor v kúpeľni. Kvalitné vane sú vybavené stálou antibakteriálnou úpravou povrchu. Táto úprava povrchu zabezpečuje ľahkú údržbu bez namáhavého čistenia a bez nutnosti používať agresívne čistiace prostriedky.

Z praktického hľadiska údržby kúpeľne sú stále populárnejšie vaňové zásteny. Priestor okolo vane je vďaka zástene suchý a nebudete mať starosti při údržbe kúpeľne. Je to vhodná prevencia pred úrazmi, rovnako jako aj před pliesňami. Moderné vaňové zásteny majú aj dizajnovú funkciu, dajú vyššiu úroveň Vašej kúpeľni.

Trend bezpečnosti

Moderná kúpeľňa je z hľadiska bezpečnosti vybavená madlami, sedátkami a úchytkami. Veľmi dôležitá je tiež minimálna alebo žiadna bariéra vstupu.

Pre starších ľudí alebo ľudí s obmezenou pohybovou schopnosťou je sprchový kút ideálnym riešením hygieny. Očista je rýchlejšia, bezpečnejšia a v porovnaní s klasickým kúpeľom ušetríte až dve tretiny vody a energie k jej zohriatiu.

Kvalitné akrylátové vane a sprchové kúty majú záruku až 10 rokov. Kupujúci sa tak nemusí obávať následkov zlého rozhodnutia.

Trend relaxácie a komfortu

Masážne kúpele sú v dnešnej dobe oveľa viac dostupné. Relaxačný masážny kúpeľ má pozitivny vplyv na uvoľnenie svalov, pohyblivosť kĺbov a výraznou mierou odbúrava stres.

Pozitívne účinky kúpeľa si môžete zintenzívniť pokiaľ sa rozhodnete využiť výhody aromaterapie či chromoterapie.

Sprchové kúty ponúkajú možnosť použiť výhody masážnych sprchových panelov a parných kúpeľov.