certifikaty_VERTIKALNI


Starostlivý výber všetkých surovín a prísna kontrola každej fázy výrobného cyklu reprezentujú základné princípy každodennej práce spoločnosti tak, aby boli všetky vyrobené obklady a dlažby maximálne kvalitné.

logo_VALENTINO-PIEMME

V roku 1977 veľkolepý návrhár a dizajnér Valentino Piemme začal prenášať svoju tvorivú silu na keramické obklady a dlažbu. Stal sa jej výrobcom. Mimoriadny úspech sa dostavil už po veľmi krátkom čase. Dnes, viac ako inokedy línia Valentino-Piemme predstavuje špičku medzi svetovými výrobcami vďaka schopnosti zlepšiť akékoľvek prostredie pomocou nenapodobiteľného luxusu a nadčasovosti.

 

Marmi Reali

Marmi Reali
Katalóg na stiahnutie

Najkrajší a najvýnimočnejší mramor je vyrobený talianskym keramickým priemyslom, ktorý využíva špičkové výrobné technológie a metódy. Prekvapujúca elegancia vytvorená prirodzenosťou žíl a jemnou pestrofarebnosťou. Predtým nepoznaná hĺbka materiálu je medzi inými vytvorená špeciálnym leštiacim procesom, ktorý sa odlišuje v intenzite.

Očarujúca krása mramoru v podaní Marmi Reali je jednoznačným vyvrcholením majstrovskej tvorby Piemme Valentino. Osloví aj toho najnáročnejšieho zákazníka s citom na detaily a eleganciu. Je to najpredávanejší model katalógu Piemme Valentino.

marmi_1_small marmi_3_small marmi_6_small marmi_7_small
marmi_2_small marmi_4_small marmi_5_small marmi_8_smallCrystal Marble

Crystal Marble
Katalóg na stiahnutie

Najkrajšia kúpeľňa kedy navrhnutá Valentinom - vďaka veľkolepému štýlu aristokratických víl z konca 19.storočia a výberom najvybrúsenejšieho mramoru, honosne reprodukovaným za pomoci digitálnych technológií a jeho prvotné vyjadrenie v "boiserie" verzii, kde vyzerá každý kúsok tak, ako by bol ručne vytesaný. Pre tých, ktorí majú radi klasické, ale taktiež najnovšie materiály. Odolnosť voči škvrnám či fľakom pri sérii Crystal Marble výrazne prevyšuje vlastnosti mramoru, ľahko sa udržiava a je hygienický za každých okolností. Horizontálne alebo vertikálne osadenie umožňuje vyjadriť klasický alebo moderný štýl podľa Vašich potrieb a predstáv.

Crystal_1_small Crystal_6_small Crystal_4_small Crystal_7_small
Crystal_2_small Crystal_3_small Crystal_5_small Crystal_8_small

 

Aurea

Aurea
Katalóg na stiahnutie

Séria Aurea je výsledkom majstrovskej dielne Valentino a predstavuje exkluzívnu kúpeľňu pre najnáročnejších klientov. Táto kolekcia nesie v sebe neoklasickú inšpiráciu a môže byť predstavená vo viacerých odlišných kombináciách, vďaka svojim 3 D boiserie a dekoratívnym 30x90 cm obkladom s celoplošnou úpravou a v 3 rôznych verziách. Aurea prenáša všetky kreatívne sklony najštýlovejších rezidenčných budov vďaka svojmu prenikavému materiálu, ktorý je schopný reprodukovať najelegantnejšie vlákno a verne preniesť vzory na povrch keramiky.

aurea_small_1aurea_small_2

Elite
Katalóg na stiahnutie

Elite

Séria ELITE predstavuje exkluzívne kúpeľne pre najnáročnejšiu klientelu. Táto séria sa vyznačuje jemnými rozdielmi v rôznych prevedeniach ako napríklad "geometrical chic", verzia "vertical elegance" alebo skutočná "high-luxury" verzia. Kolekcia ELITE je určená pre tých, ktorí sa radi obklopujú najväčší luxusom.

elite_1_small elite_3_small elite_4_small
elite_2_small elite_5_small elite_6_small

 

Prestige

Prestige
Katalóg na stiahnutie

Perleť patrí k hlavným zdrojom pri inšpirácii série Prestige Valentino, ktorá je charakterizovaná prvotriednou akosťou materiálu s opalizujúcou farbou a dávkou refl exie. Jemná textúra povrchu Prestige evokuje aragonit kryštály, ktoré sú prirodzeným produktom vo vnútri ustríc. Vyvolanie pocitu blízkosti týchto očarujúcich morských produktov bolo vždy prejavom elegancie pri zariadení interiérov, alebo pri vzácnych módnych doplnkoch tak v klasickom ako aj v modernom štýle. Celú sériu dopĺňajú jedinečné dekoratívne povrchy obkladov - žiarivý a elegantný "broccato" a na druhej strane ocenený "design", ktoré boli vytvorené podľa historických a exkluzívnych renesančných talianskych fabrík na výrobu slávnostných hodvábnych textílií.

Nuances_1_small Nuances_3_small Nuances_4_small Nuances_6_small
Nuances_2_small elite_5_small

 

Marmi reali (LEV/RET)

Marmi reali
Katalóg na stiahnutie

Najkrajší a najvýnimočnejší mramor je vyrobený talianskym keramickým priemyslom, ktorý využíva špičkové výrobné technológie a metódy. Prekvapujúca elegancia vytvorená prirodzenosťou žíl a jemnou pestrofarebnosťou. Predtým nepoznaná hĺbka materiálu je medzi inými vytvorená špeciálnym leštiacim procesom, ktorý sa odlišuje v intenzite. Očarujúca krása mramoru v podaní Marmi Reali je jednoznačným vyvrcholením majstrovskej tvorby Piemme Valentino. Osloví aj toho najnáročnejšieho zákazníka s citom na detaily a eleganciu. Je to najpredávanejší model katalógu Piemme Valentino.

Dostupné povrchy: LEV/RET


satin_1_small satin_3_small satin_2_small satin_7_small
satin_4_small satin_5_small satin_6_small

 

Geostone

Geostone
Katalóg na stiahnutie

Geostone kameninová podlaha je triedená zmes z viacerých usadeninových (sedimentárnych) skál. Jednotlivo pôsobia odlišne, ale spolu poskytujú nádhernú pestrú homogénnosť v priestore, v ktorom sú položené. Týmto spôsobom je možné získať elegantnú štýlovú harmóniu, kde výsledný efekt vieme zvýšiť aj kombináciou miešateľných formátov ako 45x90 a 22,5x90 alebo 30x60 a 60x60. Geostone je veľmi tvorivá. Vďaka digitálnej technológii bolo možné vytvoriť 3D štruktúry "velvet" a "esagonetta". Efekty týchto trojdimenzionálnych povrchov boli inšpirované umením manuálneho vysekávania. Starostlivá reprodukcia tohto umenia vytvára jedinečný interiérový dizajn.

Dostupné povrchy: NAT, NAT/RET, LEV/RET, VELVET/GRIP, VELVET/GRIP/RET

urban_1_small urban_6_small urban_5_small urban_3_small
urban_2_small urban_4_small urban_7_small

 

Cottage

Cottage
Katalóg na stiahnutie

Najúžasnejšie drevené povrchy prenesené na keramiku pomocou prírodných farebných odtieňov s unikátnym žilkovaním, ktorý bol vytvorený časom. Cottage pokrýva súčasné obytné plochy so zmyslom pre imitáciu dokonalého dreva. Použitím najvyspelejšej technológie na imitáciu dreva, pri zachovaní dôveryhodnosti keramickej dlažby zároveň chránime naše životné prostredie a naše cenné lesy. Útulnú atmosféru vytvorenú dizajnom, ktorá je elegantná a prirodzená zároveň - poskytuje séria Cottage teraz za najlepšiu cenu na trhu v 90 cm segmente. Variabilitu série zabezpečujú 2 kompatibilné šírky 15 a 22,5 cm, doplnené aj o protišmykový povrch.

purestone_1_small purestone_3_small purestone_4_small purestone_7_small
purestone_2_small purestone_5_small purestone_8_small

 

Castlestone

Castlestone
Katalóg na stiahnutie

Do interiéru prináša design, technológiu a kreativitu spolu s nadčasovým šarmom. Castlestone je ideálna séria pre súčasné, moderné priestory. Jedinečné dekorácie svojho druhu s trojdimenzionálnymi povrchmi dodávajú unikátny štýl k základnej sérii. Poskytuje aj bohatý výber exteriérových povrchov. Estetika dlažby je majstrovsky kombinovaná s vysokou mierou bezpečnosti vo forme rôznych protišmykových úprav. Séria je doplnená aj o 20 mm hrubé exteriérové dlažby, ktoré sú vhodné aj na suché ukladanie.

Dostupné povrchy: NAT/RET, RET, ANTISLIP

essenze_1_small essenze_2_small essenze_4_small essenze_7_small
essenze_3_small essenze_5_small essenze_6_small

Basalt

Basalt
Katalóg na stiahnutie

Univerzálne interiérové a exteriérové využitie. Ideálna kombinácia kvality a ceny. Vhodné ako na podlahy, tak i na obkladanie stien v interiéroch aj exteriéroch. Harmonické farby s jemnou štruktúrou. Všetky farby okrem Carbone majú kategóriu PEI 5, farba Carbone má kategóriu PEI 4.

basalt-folder

Fast

Fast
Katalóg na stiahnutie

Univerzálne interiérové a exteriérové využitie. Ideálna kombinácia kvality a ceny. Trendové, čisté farby a kresby povrchov. Vhodné ako na podlahy, tak i na obkladanie stien v interiéroch aj exteriéroch. Všetky farby okrem Nero majú kategóriu PEI 5, farba Nero má kategóriu PEI 4.

fast-folder

Rigato

Rigato
Katalóg na stiahnutie

Farebné oživenie Vášho domova. Dynamické a optimistické farby série Rigato s lesklým povrchom oživia každú miestnosť. Výborne kombinovateľné mozaikové listely ďalej stupňujú celkový dojem interiéru.

Forest

Forest
Katalóg na stiahnutie

Najvyhľadávanejšie odtiene modernej sivej farby Vám ponúka séria Forest. Plastický 3D Dekor element prináša nevšednosť, k čomu ak je pridaná dvojfarebná kombinácia Antracit a Grigio, vzniká decentná elegancia.

Marato

Marato
Katalóg na stiahnutie

Kúpeľne a interiéry, ktoré sú adresované pre širokú verejnosť. Vybrané odtiene béžovej a sivej s matným povrchom, doplnené 3D dekorom a listelou Cypra vytvárajú príjemný, harmonický interiér s vyhľadávanými - tzv. zemitými farbami.