Zrkadlá z ponuky spoločnosti HOPA sa nesú v duchu známej vety "zlaté české ručičky". Pozornosť, ktorá je pri výrobe týchto českých zrkadiel venovaná každému detailu, je príkladná. Či už sa rozhodnete pre štandardný typ zrkadla alebo Vás zaujme špičkové zrkadlo s LED osvetlením, máte istotu tej najlepšej voľby!

Zrkadlá s prívodom elektrickej energie spĺňajú najnáročnejšie požiadavky normy IP 44, ktorá je veľmi dôležitá pre bezpečnosť Vás i Vašej rodiny.

Nechajte sa inšpirovať z našej širokej ponuky alebo si od nás nechajte vyrobiť akékoľvek zrkadlo priamo na mieru. S kúpeľňovým vybavením HOPA si splníte i tie najnáročnejšie požiadavky na Váš vysnívaný domov.

Čo je systém MHL IP44?

Vývoj systému MHL bol od začiatku prispôsobený vysokým požiadavkám našich zákazníkov
na bezpečnosť, kvalitu a moderný dizajn kúpeľňových zrkadiel. Elektrovýbava zrkadla je úplne zakrytá utesneným bezpečnostým krytom, ktorý zabrání prieniku vody do systému. Vďaka tejto konštrukcii získala séria MHL certifikát špičkového laboratória TÜV-SÜD.

Systém MHL ponúkame v 3 skupinách podľa typu osvetlenia:

 • zrkadlá podsvietené halogénovým osvetlením, IP44
 • zrkadlá podsvietené žiarovkami, IP44
 • zrkadlá osvetlené halogénovými lampami s krytím IP44

Systém MHL je možné dovybaviť ďalšími doplnkami:

 • vykurovacie fólie
 • bezdotykové, ťahové, tlačidlové spínače
 • digitálný ukazovateľ času
 • presvietené odkladacie sklenené police
 • integrované zväčšovacie kosmetické zrkadlá a iné

Čo znamená krytie IP 44?

Jedná sa o stupeň ochrany pred prístupom k nebezpečným častiam, pred vniknutím cudzích pevných telies a predovšetkým vody do elektrického systému svietidla. Akékoľvek kúpeľňové svietidlo (tj. aj osvetlené zrkadlo) musí spĺňať krytie IP 44 - tj. ochranu proti striekajúcej vode. IP 44 znamená vysokú ochranu spotrebiteľa a iba zrkadlá s týmto označením môžu byť používané v kúpeľni, napríklad nad umývadlom. Štandardne vyrábané zrkadlá s označením krytia IP20 majú nízku ochranu užívateľa a použitie v kúpeľni predstavuje vysoké riziko úrazu elektrickým prúdom.

Miera bezpečnosti podľa štandardu IP 44 je u našich výrobkov overovaná skúšobňou TÜV - SÜD.

schema_zona_IP-44

Čo je to DIODOORS®?

Patentovaný systém DIODOORS® IP44 inštalovaný do kúpeľňových zrkadiel je zásadnou novinkou na trhu kúpeľňových zrkadiel. Spolu so zvýšením bezpečnosti výrobkov vďaka využitiu veľmi nízkeho napätia 12V táto progresívna koncepcia ponúka:

 • neobmedzené možnosti tvarovania výrobku
 • neobmedzený rozsah osvetlených plôch, tvarovanie osvetlených plôch, variabilitu farieb a intenzity presvetlenia
 • kúpeľňové zrkadlá so systémom DIODOORS® môžu byť iba 19 mm tenké
 • životnosť úsporných LED diód dosahuje až 50.000 hodín prevádzky v optimálnom režime svietenia

Sendvičová konštrukcia univerzálnych dosiek diodoors® je tvorená nosnou masívnou doskou (z LTD, MDF, masívneho dreva, PP, PE, polykarbonátu alebo iného podobného masívneho materiálu), krycou doskou (zo skla, zrkadlového skla, vinylového skla PP, PE alebo polykrabonátu s plnou alebo čiastočnou priepustnosťou svetla) a ďalej elektrovýbavou, ktorá je uzavretá medzi oboma doskami.

Výsledná hrúbka dosky sa pohybuje od 19 mm vyššie, najčastejšie 19, 25 a 28 mm.

Spínanie osvetenia je možné priamo na doske, a to buď z jej hrany alebo cez kryciu dosku. Vypínače je možné použiť tlačidlové, kolískové, ťahové alebo elektronické bezdotykové.

Napájanie LED osvetlenia v doskách o hrúbke menšej ako 25 mm je riešené externe umiestneným transformátorom alebo sieťovým adaptérom zodpovedajúceho výkonu. U dosiek hrúbky 25 mm a viac je možné integrovať transformátor priamo do dosky.

Univerzálne LED diódami presvetlené nábytkové dosky diodoors® nachádzajú využitie v celom spektre nábytkového a reklamného priemyslu, sú žiadané ako vhodný doplnok moderného interiéru.

Univerzálna LED diódami presvetlená nábytková doska diodoors® je rýdzo český výrobok a je patentovo chránený v celej EÚ.

Zrkadlo LABE

Zrkadlo LABEod 255,00 €od 212,50 €s LED osvetlením

Zrkadlo VLTAVA

Zrkadlo VLTAVAod 286,00 €od 238,33 €s LED osvetlením

Zrkadlo ODRA

Zrkadlo ODRAod 286,00 €od 238,33 €s LED osvetlením

Zrkadlo BEČVA

Zrkadlo BEČVAod 307,00 €od 255,83 €s LED osvetlením

Zrkadlo MORAVA

Zrkadlo MORAVA 342,00 € 285,00 €s LED osvetlením

Zrkadlo LUŽNICA

Zrkadlo LUŽNICA 289,00 € 240,83 €s LED osvetlením

Zrkadlo LINEA

Zrkadlo LINEA 79,00 € 65,83 €500 × 650 mm

Zrkadlo LINEA II

Zrkadlo LINEA II 89,00 € 74,17 €500 × 650 mm

Zrkadlo SELENE II

Zrkadlo SELENE II 101,00 € 84,17 €800 × 600 mm